Akü Çeşitleri

Akü, elektrik enerjisini kimyasal enerji olarak depolayan ve gerektiğinde bu enerjiyi kullanan cihazdır. Aracınızın kalbi olarak nitelendirilebilir ve bakımı, şarjı sürekli kontrol edilmelidir.

Aküler yapısında bulunan metal cinslerine göre kurşun asit, nikel kodmiyum ve nikel demir gibi çeşitlere ayrılır. En yaygın kullanılan akü çeşidi kurşun asit akümülatörüdür.

Aküler;

Starter Akü; Binek ve hafif ticari araçlarda, ağır ve süper ağır hizmet ticari araçlarda kullanılan akü çeşididir. Bu akü marş ateşleme ile ilgilidir. Bakım gerektirmeyen bu aküler üstün performans gösterirler.

Stasyoner Akü; Enerji santralleri, barajlar gibi alanlarda kullanılır. Herhangi bir olumsuzlukta bu aküler devreye girer ve istenen enerjiyi elde ederler. Bakımı basit olup yüksek şarj kabiliyetine sahiptir.

Traksiyoner Akü; Elektrikli ve otomotik yönlendirmeli taşıtlarda kullanılırlar. Bakımı kolay olan bu aküler uzun ömürlü olup şarj kolaylaştırıcı özelliklere sahiptir. Enerji tasarrufu yüksek akülerdir.

Otomobil ve ticari araç akülerimiz ile en doğru aküyü seçmeniz için bizler buradayız. Lastikkapinda.com olarak sektördeki tecrübemizi sizlerle paylaşmak istiyoruz. Akü ihtiyacınızda 7/24 bizlere ulaşabilirsiniz. Akü hakkında merak ettiğiniz her şeyi bizi arayıp öğrenebilirsiniz. İstediğiniz her zaman lastikkapinda.com adresimizi ziyaret ederek alışveriş yapabilirsiniz.

© 2016 Lastikkapinda.com - Tüm Hakları Saklıdır.